Blog > Komentarze do wpisu

Miu Miu

Czym zaskoczy nas Miu Miu w tym sezonie?

Proponuje proste kombinace. Sprawdzone od lat fasony - widać wyraznie inspiracje latami czterdziestymi.  Miu Miu szachuje prostotą i kobiecością! Stawia na czern i bez czasem przełamuje je ostrą czerwenia.
Charakter lat czterdziestych podkreslają buty- typowe dla tego okresu t-bary bądź jak kto woli t-strapy (wiecej w artykule "t-bary" w dziale historia mody)

W ramach Awangardy  - Miu Miu - proponuje suknie, które swym kształtem przypominają  wariacko upiętę spódnice - drapowane w taki sposób by udawały suknie o znanym fasonie tuby - niechlujnie spięte paskiem bądź tez proste fasony spódnic zaskakująco oplecione materiałem- przypominającym zwisjący recznik.

Awangardowym akcentem są również grafitowe motywy -  ozdobne esy-floresy rodem z puszki montany.. Tym kapitalnym sposobem udało im sie przełamć sztywny retro fason, o kobiecej lecz powaznej  i nadac mu cechy młodziezowego stroju.. odrobinkę nawiązującego do promowanego kilka sezonów temu stylu destroyed.

To zaskakujące jak z prostych, wydawałoby sie banalnych elementów, Miu Miu stworzyło zaskakująco kobiecą i piękną kolekcje.

piątek, 02 stycznia 2009, awangardastyle

Polecane wpisy

  • UWAGA!

    Jeśli ktoś poszukuje mnie w internetowych czeluściach, to zapraszam go do mojego swiata: pełnego dobrej ksiązki, historii ubioru, designu oraz mody: http://busz

  • Melissa - buty jak marzenie

    Witam:) Od lat jestem fanką butów, które składuje w swojej garderobie, mówię do nich i układam kolorystycznie... No cóż, każdy ma jakieś zboczenie ;P Ale przyzn

  • kolekcja jesień-zima 09/10 Alexander McQueen

    Wirtuoz igły! Mój Mistrz i Pan, najkreatywniejszy spośród współczesnych twórców mody - kolejny raz zaskoczył. Wyszedł jak to miewa w zwyczaju krok przed orkiest