piątek, 28 listopada 2008

zamiast nużacych zajęć z angielskiego.. w srode razem z karoliną (która debiutowała przed obiektywem) sesjowałysmy w katowickim rondzie sztuki!!

W stylu retro:

 

Było absolutnie bosko. Jedna wada tragiczna temperatura, wiatr i deszcz.. Jednak Rezultaty pracy zadowalające!

22:31, awangardastyle , Sesje Zdjęciowe
Link
środa, 26 listopada 2008

najblizszy miesiąc zapowiada sie dla mnie owocnie..

Mam w Planie kilka sesji, z zupełnie nowymi osobami, co znacznie odswiezy moje portfolio i pozwoli lepiej dokształcic warsztat fotograficzny. Co wiecej w planie mam równiez sesje z męzczyzną.. Co z tego wyniknie? Bede Was infomować na bieżąco.

07:18, awangardastyle , Sesje Zdjęciowe
Link

Tak, wczoraj odzwiedziłam muzeum Bytomskie, w celu zapoznania sie z skarbami wydobytymi przez archeologów pochodzących z kultury CUCUTENI ludnosci zamieszkującej  z tereny dzisiejszej Rumuni, datowanych na około 6000 lat pne. Polecam goraco   

        Anfora wystawa cucuteni

 

wszyst kim którym brakuje inspiracji we wzorownictwie, bowiem desenie jakie tworzyli nasi przodkowie, są absolutnie kapitalne i niepowtarzalne. Nawet ikea nie wpadła na tak inowacyjne i estetyczne rozwiązania..

 

Ja osobiscie zakochałam sie w wielkich amforach słuzacyh do przechowywania zboza..

 

07:12, awangardastyle , Pani Historyk
Link
czwartek, 20 listopada 2008

dzis miałam okazje doswiadczyć czegoś zupełnie dla mnie nowego- a mianowicie- pozowałam,  do obrazu, jednak z powudu pewnych kłopotów (technicznymi) obraz został odsuniety na dalszy termin a moje pozowanie było pomocą dla |Pani Ko w tworzeniu szkicu mego portretu:)

Polecam wszystkim tego typu dosiadczenia, pozwalają sie zrelaksować i wyciszyć, szczególnie zalecam wszytkim tym którzy mają problem z usiedzeniem w jednym miejscu!

 

00:47, awangardastyle , Nancy Irving
Link
wtorek, 18 listopada 2008

Ostatnimi czasy, bardzo modne stały się buty w stylu retro. Samo słowo "retro" niewiele tłumaczy, zanczy tyle co powrót do czegoś co kiedyś cieszyło sie niemałą sławą. Retro mogą być zarówno buty z lat 20, 50 czy 80. Ja jednak chciałam się dziś zatrzymać na specyficznym obówiu lat 40, które bije obecnie rekordy popularności. Buty w stylu lat 40 są najpopoulatniejszym trendem nadchodzacej jesieni. Te retro cuda to tak zwane : "T- Bary" bądź inaczej "T-strapy" od krzyżujących sie na kształt litery "T" paseczków na podbicu stopy i wokół kostki . Charakterystycznym elementem jest również obcas -słupek i z regóły zaokraglony przód.

 
Fason ten jest nezwykle elegancki i stylowy równie dobrze prezentuje sie podczas tańca na wielkim balu (dzięki paseczką świetnie trzyma stopę) jak i podczas marszu do pracu, szkoły czy na uczelnie. Buty na słupku nosimi do podkolanówek, pończoch, ażurowych rajstop bądź na gołą nogę, za każdym razem prezentuja się równie efektownie.
Skad pochodzą? Trudno ustalić dokładny okres - kiedy to po raz pierwszy ukazały się T-bary. Fason ten nie powstał bowiem w latach 40, był on znany i popularny juz duzo wczesniej, Jednakże to właśnie w latach 40 t-bary cieszyły się  najwiekszą popuarnoscią stąd tez najczesciej przypisuje się je do tego okresu. Fason ten był również dość popularny w latch 20 i 30, o czym mogą świadczyć poniżej zamieszczone ilustracje, które pochodzą z starych kobiecych magazynów poświeconych modzie.

  
 nr 18 "Petite Echo de la Mode" 5,05,1929 
  
   
           "Petite Echo de la Mode" nr 49 - 5.12.1937
Jednak nie podlega wżtpliwości, iż podobne buciki można było spotkać już w XIX pod fałdami szeleszczących halek i krynolin.
 "La Mode" nr 23, 6,06,1915

Buty w tym stylu możemy podziwiać w wielu filmach których akcja rozgrywa się w latach 20,30 czy oczywiście czterydziestych m. in. w   "Czarnej Dalii", "Jutro pójdziemy do kina", również  w ekranizacji "Cudzoziemki", a także w jednej z nowszych produkcji amerykńskich pt - "Stuart malutki 2" .
 
(kadr z filmu "Stuart Malutki II")

 
 T-bary możemy dostrzec również na działach nowoczesnej sztuki z przedziału lat 20/40 XX weku,
 m. in. na obrazie Ernsta Ludwiga Kirchnera pt. "Malarz i modelka".
 Ernst Ludwig Kirchner  "Malarz i modelka"
 Wszędobylskie, niezwykłe i zarazem całkiem codzienne takie właśnie są buciki w stylu retro. Pasują zarówno do kobiecej sukienki jak i do wystrzałowych rurek. 

Wspólczesnym udziwnieniem retro fasonu jest ucięcie mu przodu na palce- to całkiem ekscentryczna kontsrukcja, półbut wyciety jak sandał (czyli tak zwane peep toe )

 

przykładowe wspólczesne t-bary
z wiosennej kolekcji atmosphere 2008
Wspólczesne T-bary mają wiele wcieleń - bywają sportowe i płaskie bądź elegenckie na niebotycznej szpilce zamiast słupka, a i przody nie sa identyczne, nie zawsze są bowiem okrągłe- niejednokrotnie są szpiczaste, kwadratowe bądź jak wczesniej wspomniałam ścięte.


 "Marie Claire" nr 121 - 23.06.1939


 
Jak widac trudno ustalić dokładne zródło i pomosłodawcę omawianego fasonu, również  i jego wygląd nie jest zawsze identyczny . Jednak jedno pozostaje pewne - bez względu na czas, kolor i detalowe róznice- t-bary pozostają jednymi z bardziej kobiecych i stylowych butów kobiecych XX oraz wielkim hitem tej jesieni!

23:38, awangardastyle , Historia Mody
Link
środa, 12 listopada 2008

Dzis za mna druga z kolei sesja z nową modelką. Wspólpraca na wysokim poziomie! Czysta przyjemność:)

oto efekty naszej współpracy:)

 

 

00:42, awangardastyle , Nancy Irving
Link
poniedziałek, 10 listopada 2008

Moja wczorajsza wyprawa do Krakowa to nieskonczone pasmo dziwact ... i nowych doświadczeń! Chodząc po Krakowie zawsze mam przeswiadczenie, ze tylko w wilekim, starym pełnym tradycji i sublkultur miescie będę sie mogła rozwinąc w pełni artystycznie.

Wędrując przez sankturaium Krakowskiej Mody- Galerie Krakowską; zaczepił mnie mężczyzna i zaproponował sesje zdjęciową. Podałam mu mejla i numer telefonu..  a wieczorem przesłał mi dane i informacje o celu proponowanych mi sesji. Rozważam propozycje. Nie jest to profejonalista a tylko amator. Jednak zdjecia te mają trafić na sciany jednej z krakowskich restauracji..- przynajmniej tak twierdzi fotograf-amator.No cóz, mysle, ze sie zdecyduję, lubię nowe doswiadczenia. 

A żakiet? a Kurs kroju i szycia? Jak najbardziej polecam. Przez 6 godzin stałam na nogach prasując, prując, siadając na chwile by coś przeszyc i znowu wstawać pruć ciąć, przymierzać. To cudowne uczucie widzieć jak z abstrakcyjnych papierowych elementów powielonych na materiale okrojonych i złaczatych w z pozoru niekompleta konstrukcje powstaje - perfekcyjnie zintegrowana całość! w Moim przypadku żakiet a la Jackline Kennedy z awangardowego jak na żakiet- materiału zasłonowego  z  ikei.Planuje niebawem zrobić sesje w rzeczach które sama skonstruowałam... Planuje ją zrobic w katowickim Rondzie sztuki.

Wieczorem Odwiedziłam Wystawe Minerałów i Kamieni szlachetnych, która odbyła sie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Sdecznie poleam wszytkim twórczynią bizuterii które pragną kupić coś pólprodukty w niewielkiej cenie, porozmawiać z innymi twórcami bizuterii oraz zainspirować sie i poznać nowe techniki wytwarzania ozdób! Jestem jak najbardziej zainspirowana i już dzis zabieram sie do pracy twórczej.

pozdrawiam ksiezycowo

Nancy Irving

09:46, awangardastyle , Nancy Irving
Link