niedziela, 31 maja 2009
Postanowiłam podzielić się z Wami moimi spostrzezeniami na temat - zakupów i rozlicznych problemów z nimi związanych. Na temat mody, stylu, bałaganu w szafie i samego procesu robienia zakupów, a także opowiedzieć o tym jak sama radze sobie z tym problemem. - nie ukrywam, jest to dłuższa wypowiedź, dla mężczyzn nie lubujących sie w temacie zakupów, szczerze odradzam:) - Zapraszam jednak wytrwałych do zapoznania sie z treścią wykładu monograficznego na temat zakupów.
Częśc druga, dodatek do powyższego tekstu, o zakupoholizmie.

17:41, awangardastyle , Nancy Irving
Link
wtorek, 26 maja 2009
:) żyje, mam sie dobrze.
22:54, awangardastyle , Nancy Irving
Link
niedziela, 24 maja 2009

urodziny

Jak wszystko inne w życiu - i okres mego nastolętctwa dobiegł  końca... Od dziś jestem już dwudziestolatką i w takim staniem mam zamiar trwać najbliższe dziesięć lat:) 2 - z przodu wygląda o wiele poważniej... Wchodze właśnie w ten najdynamiczniejszy okres w życiu człowieka. Czego od niego oczekuje? Właściwie wszystkiego. Od ukończenia studiów historycznych oraz szkoły artystycznej projekcji ubioru, po męża na wzór pana Darcy, trójki dzieci białego domku z werandom, z zielonymi okiennicami i z widokiem na pola, zagajnik, biały płotek i niewykluczone, ze morze? Oraz licze na realizacje wielu innych skomplikowanych i być może zbyt ambitnych planów, o których nawet boje sie mówic by nie narazić sie na śmieszność... dziesięć lat to spory szmat czasu - chciałabym poświęcić się - rozwojowi mojej galerii on-line, ale i również pracować w zawodzie - którego kompetencje właśnie zdobywam, kształtować charaktery młodych ludzi - inspirowac ich i kreowac - pokazywać właściwą drogę..

Chciałabym projektowac buty! Otworzyć własny sklep lecz nie on-line... I kreować szalone awangardowe wzory - to właśnie jeden z tych planów o których strach mówić na głos. Kryzys nie sprzyja towarom eksluzywnym, awangardzie i ekstrawagancji. Jednak dekada to czas na tyle długi, że mam nadzieje wystarczająco długi by uregulować wahania na rynku światowym..

A poza tym... a moze przede wszystkim...albo wrecz mimo wszystko, chciałabym wreszcie poswiecić sie temu o czym marze i śnie od wczesnego dzieciństwa. A wiec o pisarstwie. Moze nie widac tego - z profilu tego bloga, który do tej pory starałam sie prowadzic jedynie pod kątem mody, trendów, oraz mojej działalności zwiazanej z nią i fotografią. Jednak tak naprawde chciałabym w swoim życiu przede wszystkim pisać... Jednak nie podręczniki, nie publikacje naukowe, ale tkliwe powieści pozwalające odreagować w świecie fantazji, dające upust moim refleksja i spostszeżenią, a takze pozwalające na chwile wytchnienia.

Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi sie zrealizowac te plany, jednak będę próbować... Czym byłoby życie  bez planów i marzeń!

pola lasy retro lata 50 lata 60 diva

Tymczasem jednak chciałam podziękować wszytkim z całego serca za cudowne życzenia, którymi zasypaliście mnie z kazdej mozliwej strony! aż sama nie wiem czym sobie na to zasłużyłam, jednak dziękuje!:*

retro vintage sukienka kratka nancy irving NancyIrving

retro vibtage nancy irving

Optymalna (nie przekraczająca 25 st C ) temperatura, z wszechstron otaczające pola - oraz wiatr targające włosy i podwiewający sukienkę to wszystko co wystarczy mi do szcześcia.. To wszystko co daje mi poczucie wolności, beztroski i sprawiaia, że ogarnia mnie dziecięca - nakrapiana sentymentalizmem euforia.

przede mną teraz wiele pracy, jednak będę odzywać sie co jakiś czas.

02:54, awangardastyle , Nancy Irving
Link

 finisaż nancy irving

W piątek - zgodnie z planem odbył sie mój finisaż z czego jestem niesamowicie zadowolona. Wszytko przebiegło zgodnie z planem! Media Lokalne - nie zapomniały o mnie, relacje z wysawy i finsażu można zobaczyć na portalu:

Imprezy Jaworzno:

http://www.imprezy.jaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1025

Jaworznianin:

http://jaworznianin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1226&Itemid=31

Na stronie CTv Jaworzno:

http://www.jaw.pl/video/show/3760

chciałam serdecznie podziękować medią za zainteresowanie moim finisażem, a także wszystkim tym, którzy prywatnie z własnej woli przybyli by razem ze mna zakończyć pierwszą w moim życiu wystawę uprawianej przeze mnie fotografii.

 

Dziękuje mojej rodzinie za obecność i wsparcie, a także moim modelką - przyjaciółką, które szalenie pomogły mi w przygotowaniach do przyjecia, a także w doprowadzeniu lokum do porzadku!

Finisaż ten miał na celu podsumowania moich dotychczasowych osiągniec na płaszczyźnie fotografii. Zamyka on niejako pewnien rozdział mojego zycia. Bowiem nie przypadkiem termin finisażu zbiegł sie z ostatnim dniem mojego nastolęctwa. . , 

nancy irving wystawa finisaz wernisaż

Chciałabym mówiąc językiem potocznym - odciąć grubą krechą dotychczasową dzialność i spróbować czegoś nowego. A także skupić sie na tym co faktycznie ważne - a niestety zostało przeze mnie częściowo pominiete - czyli kwestii technicznej.

nancy irving modelki fotomodelki wystawa finisaż

Jesli zajmę sie w najblizszym czasie fotografią - to własnie na tym mam zamiar się skupić.

Tym czasem pozdrawiam wszytkich

I dziekuje raz jeszcze za przemiły, na długo nie zapomniany dla mnie wieczór!

Taka jak Zawsze Nancy Irving

02:54, awangardastyle , Nancy Irving
Link
piątek, 22 maja 2009

Pojawiła sie zapowiedż finisażu na Jaworzniani.pl ->

http://www.imprezy.jaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1025

09:27, awangardastyle , Nancy Irving
Link
niedziela, 17 maja 2009

Prawdopodobnie jutro na stronie www.jaworznianin.pl pojawi sie wywiad ze mną i informacja o wystawe,

Oto wywiad:

Wszędzie szaro: szara ulica, szare domy, szarzy zabiegani ludzie.
Kto by pomyślał, że z nadmiaru tej szarości powstaną tryskające kolorem aranżacje.

 Od 1 maja w jaworznickim Centrum Kultury oglądać można wystawę zdjęć „Kontrasty” Nancy Irving – projektantki, fotografa, stylistki.
Pod wpływem przytłaczającej szarości otaczającego ją świata i jednolitości ludzi, których
spotkała - żeby odreagować i dać upust negatywnym emocją – Nancy zaczęła projektować i tworzyć biżuterię.
Od zdjęć biżuterii, które robiła aby reklamować swoje produkty, przeszła do całych stylizacji. Upodobała sobie styl retro i manipulację barwami.
Wynikiem jej twórczego podejścia do mody i ciężkiej pracy, którą wykonała doskonaląc się technicznie, sa stylizacje, które dziś nam proponuje.

 Wystawa ta zachęca do przemyślenia swojego ubioru. Szczególnie polecam ją osobą, które jeszcze nie odnalazły swojego stylu.
"Jednym z celów, które mi przyświecają, jest inspirowanie innych. Nie ukrywam, że będę szalenie szczęśliwa, jeśli moja twórczość w jakiś sposób wpłynie na czyjeś życie, będzie dla niego natchnieniem do pracy twórczej, refleksji czy kontemplacji świata, bądź chociaż zachęci go do zmiany stylu”– mówi Nancy.

Ekspozycję oglądać można od poniedziałku do piątku w godzinach  8:00 - 18:00 w Centrum Kultury przy ul. Mickiewicza 2.

22 maja – w dniu zakończenia wystawy – artystka zaprasza na finisaż [przyp. red. zakończenie wystawy]. Rozpoczęcie o 18:00.
Szykując się do wyjścia nie szczędźcie kolorów [ ;) ].

Więcej informacji o Nancy i jej twórczości uzyskać można na jej blogu www.awangardastyle.blox.pl

Tekst Mateusz (Mat) Sokołowski

10:42, awangardastyle , Nancy Irving
Link
poniedziałek, 11 maja 2009

Wczoraj miedzy tablicami paleograficznymi a lekturą kroniki Vipona i Einharda - wykonywałam nowe zlecenie. To znaczy robiłam zdjecia Koniom i dzieciom na koniach:) Co od wczoraj bedzie moim nowym zadaniem - zleconym mi przez mojego wujka. Dodatkowo..

konie

Babcia wierciła mi dziurę w brzuchu by sfotografować jej ogródkowe okazy, tak więc wczoraj z fotografa mody - stałam sie fotografem zwierzęco ogrodowym, jednak bez obaw - kwiaty to tylko wczorajszy epizod. Uważam tego typu fotografie za zbyt banalną, uwieczniając coś pięknego - samego w sobie - łatwo o złudne komplementy i pozorny zachwyt naszą pracą, kiedy widz-odbiorca naszego obrazu zachwyca się tak naprawdę pieknem przedmiotu uchywconego na fotografii nie zaś konwencją naszego zdjęcia.kwiaty bratki ogród lotlorien

 

wszytkich zainteresowanych bądż tez sympatyków koni zapraszam na blog:

www.swiatkoni.blox.pl - gdzie umieszczane będą moje zdjecia.

konie

Ja osobiście powiem Wam, że nie jestem fanatyczką koni, nie porażają mnie one swym pięknem, są miłe, ale to wszytko. Nie mam w sobie duszy amazonki, choć postanowiłam, że obowiązkowo nauczę się na nich jeździć - i będę całe lato odziana w powłuczyste suknie jeździć na przejażdżki po lesie.. no cuż moje romantyczne wyobrażenia wedrą się w kaądą sferę życia.

pozdrawiam, tym czasem uciekam czytać:)

Nancy Irving

06:51, awangardastyle , Nancy Irving
Link
czwartek, 07 maja 2009

Jak obiecałam prezentuje plakat wykonany przez Panią Małgosię, Raz jeszcze chciałam serdecznie zaprosić wszytkich czytelników na moją wystawę, a przede wszystkim wernisaż, bardzo będzie mi miło - spotkać sie z ludzmi, którzy odwiedzają mojego bloga systematycznie - A jest Was coraz wiecej:) co cieszy mnie niesamowicie!!

wystawa nancy irving

Jutro wielka akcja - za spawą moich znajomych i znajomych moich znajomych plakaty zawisną w strategicznych punktach miasta. A tak poza tym to dzis udzieliłam wywiadu:D Wywiad dostepny będzie na portalu www.jaworzniani.pl już niebawem, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu:)

Pozdrawiam Was ksiezycowo

Wracam do nauki..

Nancy Irving,

22:03, awangardastyle , Nancy Irving
Link
piątek, 01 maja 2009

Ostania na jakiś czas, sesja z młodziutką modelką - Sylwią, która stawia swe pierwsze kroki w branży fotomodelingu.

Zobaczcie Sami:

avril

avril

avril

avril

pozdrawiam księżycowo

Nancy Irving

ps. pojutrze pokaże Wam jak wygląda sesja od zaplecza, oraz siebie w próbach stylizacyjnych:P

tym czasem uciekam - w swiat Średniowiecznych cudów. Kosmas/ Thietmar...

 

19:33, awangardastyle , Sesje Zdjęciowe
Link
 
1 , 2