poniedziałek, 10 listopada 2008

Moja wczorajsza wyprawa do Krakowa to nieskonczone pasmo dziwact ... i nowych doświadczeń! Chodząc po Krakowie zawsze mam przeswiadczenie, ze tylko w wilekim, starym pełnym tradycji i sublkultur miescie będę sie mogła rozwinąc w pełni artystycznie.

Wędrując przez sankturaium Krakowskiej Mody- Galerie Krakowską; zaczepił mnie mężczyzna i zaproponował sesje zdjęciową. Podałam mu mejla i numer telefonu..  a wieczorem przesłał mi dane i informacje o celu proponowanych mi sesji. Rozważam propozycje. Nie jest to profejonalista a tylko amator. Jednak zdjecia te mają trafić na sciany jednej z krakowskich restauracji..- przynajmniej tak twierdzi fotograf-amator.No cóz, mysle, ze sie zdecyduję, lubię nowe doswiadczenia. 

A żakiet? a Kurs kroju i szycia? Jak najbardziej polecam. Przez 6 godzin stałam na nogach prasując, prując, siadając na chwile by coś przeszyc i znowu wstawać pruć ciąć, przymierzać. To cudowne uczucie widzieć jak z abstrakcyjnych papierowych elementów powielonych na materiale okrojonych i złaczatych w z pozoru niekompleta konstrukcje powstaje - perfekcyjnie zintegrowana całość! w Moim przypadku żakiet a la Jackline Kennedy z awangardowego jak na żakiet- materiału zasłonowego  z  ikei.Planuje niebawem zrobić sesje w rzeczach które sama skonstruowałam... Planuje ją zrobic w katowickim Rondzie sztuki.

Wieczorem Odwiedziłam Wystawe Minerałów i Kamieni szlachetnych, która odbyła sie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Sdecznie poleam wszytkim twórczynią bizuterii które pragną kupić coś pólprodukty w niewielkiej cenie, porozmawiać z innymi twórcami bizuterii oraz zainspirować sie i poznać nowe techniki wytwarzania ozdób! Jestem jak najbardziej zainspirowana i już dzis zabieram sie do pracy twórczej.

pozdrawiam ksiezycowo

Nancy Irving

09:46, awangardastyle , Nancy Irving
Link
sobota, 13 września 2008

Lato jeszcze trwa, a w sklepach już od kilku tygodni dostępne są jesienne kolekcje. W tym sezonie jak nietrudno zauważyć New Yorker odstapił od zwyczajnej dla tej marki połyskującej tandety i wydał kolekcje w stylu retro. I to trzeba przyznać z całkiem niezłym efektem. Widoczne w niej są silne inspiracje modą lat 50 i 60. Wskazuje na to równiez i kampania reklamująca kolekcje, w której wykożystano wizerunek największych ikon Świata Mody- Marylin Monroe i Aundrey Hepburn

Zobaczcie sami:

00:43, awangardastyle , Moda
Link
piątek, 12 września 2008
Lata 30 w Niemczech to jak nam wszystkim powszechnie wiadomo okres politycznego i ideologicznego zniewolenia ludności niemieckiej to czas monopolistycznych rządów partii NSDAP i początek panowania kanclerza Adolfa Hitlera. Jednak mało znanym zjawiskiem tego okresu jest ~ wprowadzenie i narzucenie nowej mody, indywidualnie stworzonej pod ideologie NSDAP dla Niemek. Moda ta miała być zupełnie odmienna od tej kreowanej na Zachodzie Europy, na Paryskich wybiegach. Stroje dla Niemek miały odpowiadać wizerunkowi stworzonemu przez goebbelsowska propagandę "niemieckiej kobiety" ~ której powszechnym zadaniem jest macierzyństwo, troska o rodzinę i bliskich oraz bezinteresowne i całkowite zaangażowanie w służbę dla społeczeństwa i państwa ! Według Rządu Niemieckiego i Niemieckiej propagandy te cechy i wartości powinny znaleźć odbicie w wyglądzie zewnętrznym niemieckiej kobiety. Dlatego też wizerunek Grety Garbo kobiety prezentującej z pewnością siebie kobiecość, używającej drogich perfum, pijącej mocne trunki i palącej papierowy był nie do przyjęcia dla "dobrych Niemek". Podobnie zresztą było z napływającymi z zachodu inspiracjami i trendami z Paryża czy tez Hollywood ~ obrazy te trzeba było natychmiast usunąć z głów niemieckich kobiet! Państwowy Urząd Mody, (który powstał w hitlerowskich Niemczech) miał za zadanie promować niemieckie produkty i wprowadzić je na rynek krajowy w zastępstwie za zagraniczne ~ zgodne z propaganda ~ rodzime kroje i trendy. Propaganda niemiecka głosiła, iż modna niemiecka kobieta jest atrakcyjna przez noszenie odzieży niemieckiej, którą cechuje ~ naturalność form i krojów zgodna "z nordyckim ideałem piękna" Kobieta niemiecka atrakcyjna staje się przez lekceważenie obcych trendów i promowanie rodzimych. Tego typu reklamy, pod którymi kryła się sprytna propaganda szerzyły kobiece gazety m.in. "Kultura Niemieckich Kobiet" Czy tez "Wspólnota ludowa" .
23:09, awangardastyle , Historia Mody
Link
1 ... 11 , 12 , 13