Trendy

sobota, 17 stycznia 2009
Przypadkowę odkrycie: firma Anna Lou of London - niezwyczajne dodatki... Awangarda pełą parą!

21:29, awangardastyle , Trendy
Link
piątek, 12 grudnia 2008

 

"Irregular Choice jest czymś więcej niż tylko nazwą marki. To jest stan umysłowy, styl bycia." - jak pisąz sami o sobie.

Nie ma wątpliwosci, że jest to prawda.. Absolutna prawda. Niewiele znam tak awangardowych rzeczy jak ów właśnie te buty. Marka irregular choice jest czyms ponad modą i obecnymi trendami. To samoistna egzystencja napędzana przez genialnego projektanta i twórce tej marki Dann'ego Sullivan'a! Zadaniem tej marki jest przełamywanie skostniałych konwencji, poszerzanie horyzontów estetycznych odbiorcy, konsumenta!  jak czytamy na stronie:

" Każda kolekcja ma własny punkt odniesienia, inspirację- która sprawia, że buty Irregular Choice są dalekie od klasycznego, monotonnego wizerunku butów. Te buty zostały zaprojektowane, by przemówić do całkowicie indywidualnych, nieregularnych dusz."

 Danny co najdziwniejsze nie ma wykształcenia ściśle zwiazśnego z modą, a od poczatku istnienia firmy aż po dzis dzień nadzoruje produkcje każdej kolekcji i bierze czynny udział w ich tworzeniu. Projektant czerpie inspiracje z obserwacji zycia codziennego, miejskiego (w tym celu wyprowadził sie z domu w wieku lat 15 by poczuc na własnej skórze prawdziwe Londyńskie zycie) oraz z swych licznych i dalekich podrózy. Nie da sie ukryc, ze przemożny wpływ na wizerunek obówia miała wyprawa do Japoni. Mozemy zaaobserowac bardzo wiele orientalnych motywów, które są obecne w kazdej z kolekcji.

Ja osobiscie odkąd znalazłam tę firmę w gąszczu internetowej dzungli nie potrafie o niej zapomniec! Przynajmniej raz w miesiącu przeglądam katalog z najnowszej kolekcji.. i kontroluje czy nie pojawiły sie jakis aktualizacje na stronie. Nie da sie ukryc uprawiam kult irregulara (niestety bez własnych irregularów). Licze na to, ze gdy Mój butik sie rozkreci będę mogła pozwolic sobie na kilka takich par:P

Jedyną wadą tego obówia jest ich cena.. choć wydaje mi sie, ze tak naprawdę wszytko jest na własnym miejscu. Te buty to przecież sztuka! To byłoby niewłasciwe wręcz nieboralne- gdyby za sztuke - tak wysokich lotów mozna było zapłacic jak za zwykły produkt masowy! Patrząc tymi kategoriami Irregulary wydaja mi sie wrecz zupełnie tanie:

Ale to nie wszytko! Irregular to firma, która zajęła sie równiez rejonami zaniedbywanymi przez inne firmy!  Danny zadbał o kazdy malusienki nawet szczegól - buty irregular choice opakowane są zawsze w awangardowe nieziemsko wzorzyste pudełka a podeszwy butów zdobią bawne motywy z bajek i kreskówek! To absolutna inowacja. zobaczcie sami:

 

 

 

 

 http://www.cocostyle.pl

 http://www.sklep.chaotic.pl/

 http://www.irregularchoicestore.co.uk/

01:55, awangardastyle , Trendy
Link