Z wybiegów

środa, 09 grudnia 2009

Wirtuoz igły! Mój Mistrz i Pan, najkreatywniejszy spośród współczesnych twórców mody - kolejny raz zaskoczył.

Alexander McQueen vintage awangarda

Wyszedł jak to miewa w zwyczaju krok przed orkiestre, sprzeciwiając się - masowości i zwyczajności. Zaprezentował w ramach sprzeciwu swą niebanalną kolekcje - opartą na jednym (ale za to jakim!!) deseniu.

Niemalże całość prezentowanej kolekcji - ozdbił motywem tak zwanej "kurzej łapki" czyli - powszechnie zwanego pepitka:) w wersji mini i maxi:D

Prezentowana Kolekcja poruszyła cały świat mody. Czy Aleksander przesadził?

Jak dla mnie -ani trochę! Moim zdaniem - moda z wybiegu musi posiadać pazur - to coś nieuchwytnego na zwykłej miejskiej ulicy, musi charakteryzować się odwagą i kreatywnym podejsciem. Musi mieć charakter.Być prawdziwym indywiduum, powyższe stroje są nimi bez dwóch zdań. 

 Z wielką chęcią założyłabym każdą z jego wyśmienicie skrojonych kreacji ozdobionych moim ulubionym deseniem! No cóz, byłam pierwsza, przed Panem Aleksandrem, szyjąc sobie tego lata pepitkową bąbkę-spódnicę - z wielkieg wyszukanego w lumpie materiału w kurzą stópkę, którego swoją droga jeszcze troche mi zostało. Moze nadszedł czas, żeby spożytkować go do końca? Moze któregoś dnia gdy znajdę dość motywacji - uda mi sie obić nim buty?

życzę kreatywnego miesiąca,

pozdrawiam cieplutko:*

Nancy Irving - w kryzysie twórczym,

 

 

18:35, awangardastyle , Z wybiegów
Link
piątek, 02 stycznia 2009
Czym zaskoczy nas Miu Miu w tym sezonie?

23:04, awangardastyle , Z wybiegów
Link
wtorek, 30 grudnia 2008

Już mozna podgladać najnowsze propozycje na 2009 rok sugerowane przez swiatowej sławy projektantów!

 Calvin Klein - proponuje w swej kolekcji ubrania o prostych, geometrycznych kształtach - w kolorystyce iscie zimowej, króluja u niego kreacje w wszytkich odcieniach bieli, przez brudną biel, beż, szarości i srebra aż po ostry zimny niebieski. Ubrania swym kolorem i krojem przywodzą na myś arktyczne pustynie, czytse białe i delikatnie połyskujące. Tak własnie dzieje sie u Kleina - bowiem przeważająca ilosc keacji uszyta została z materiałów sliskch zimnych i połyskujących jak np. satyna..

Można dopatrzeć sie u niego również inspiracji latami 60. Proste kroje, geometryczne cięcia - ten modowy minimalizm, mi osobiscie nasówa na myśl  Mary Quant i jej iście kosmiczną, połyskującą kolekcję wydanąj pod koniec lat 60 - będacej futurologicznym wyrazem tamtych lat - inspirowanej wyprawą na ksieżyc w 68 ..

a co Wy dostrzegacie podgądając nową kolekcje Calvina Kleina?

18:05, awangardastyle , Z wybiegów
Link